TARİHİ EVLER KULA BELEDİYESİ'NE BAĞLANDI

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı ikinci oturumunda, Büyükşehir Belediyesi’nin Kula ilçesinde restore ettiği 4 tarihi Kula Evi’nin Kula Belediyesi’ne tahsisi ile ilgili önemli bir madde oylanarak, karara bağlandı. 

TARİHİ EVLER KULA BELEDİYESİ'NE BAĞLANDI
25 Kasım 2020 - 10:23

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı Olağan Toplantısı 2. oturumunda Kula ilçesiyle ilgili önemli bir karar alındı. Restorasyonu Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve çalışmaları tamamlanan 4 adet tarihi Kula Evi’nin Kula Belediyesinin kullanımına tahsis edilmesi ile ilgili teklif, oybirliğiyle kabul edildi. Buna göre, Eski Hastane, Dr. Aristi Evi, Essanlar Evi ve Emir Dedeleri Evi Kula Belediyesinin kullanımına tahsis edildi. Daha öncede yine Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Tarihi Beyler Evi, Kula Belediyesi’ne tahsis edilerek turizme kazandırılmıştı.

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, “Kula, sadece Manisa için değil, Türkiye’nin de önemli ilçelerinden bir tanesi. Tarihi yapısı ve doğal güzellikleri ile önemli. Manisa Büyükşehir Belediyemiz tarafından restorasyonu yapılan 4 evin Kula Belediyesine verilmesi ile ilgili teklif ve tarihi yapıların yeniden kazandırılması nedeniyle başta Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, restorasyon çalışmaları tamamlanan tarihi yapıların yeniden günümüze kazandırılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, alınan kararın Kula için hayırlı olmasını diledi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum