İlçede Gramaj, Fiyat ve Tarife Denetimi

Manisa Kula ilçesinde Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçedeki fırınlarda "gramaj, fiyat ve tarife denetimi" gerçekleştirildi.

İlçede Gramaj, Fiyat ve Tarife Denetimi
23 Aralık 2020 - 10:26 - Güncelleme: 23 Aralık 2020 - 10:27

Kula Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezindeki fırınlara yönelik denetimlerini sürdürüyor. Kula İlçesinde unlu mamul imalatı faaliyetinde bulunan fırınların tamamında gerçekleştirilen gramaj, fiyat ve tarife denetiminde fiyat etiketlerinin, tarife fiyat listelerinin bulunup bulunmadığı, fiyat etiketlerinin/fiyat-tarife listelerinin mevzuatta yer alan hususları taşıyıp taşımadığı, haksız fiyat artışı olup olmadığı kontrol edildi. Denetimler kapsamında, şehrin her köşesindeki fırınları büyük bir titizlikle gözden geçiren zabıta ekipleri, hijyen, gramaj ve fiyat tarifesi incelemesi yaptı. Kurallara uymayan işyerlerine uyarı yapılarak yasal işlem uygulandı.

Kula Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Ulu yaptığı açıklamada, "Kula Belediye Başkanımız Hüseyin Tosun’un talimat ve koordinasyonu çerçevesinde yapılan fırın denetimlerimiz artarak devam edecek. Vatandaşlarımızdan ricamız konu ile alakalı bir aykırılıkla karşılaştıklarında şikayetlerini 'Haksız Fiyat Artışı Bildirimi' uygulaması veya Alo 175, Alo 153  telefon hattı üzerlerinden bildirmeleridir. Bunun yanında tarifelere ve mevzuat hükümlerine uygun şekilde faaliyet gösteren fırıncı esnafımıza da teşekkür ediyoruz" dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum