Manisalıların su sıkıntısı: Bidonlarla çeşmeden su taşıyorlar

Manisa'da birçok mahallede su kesintisi devam ederken, vatandaşlar evlerinden getirdikleri bidonlarla çeşmelerden su doldurarak evlerine su götürmeye başladı.

Manisalıların su sıkıntısı: Bidonlarla çeşmeden su taşıyorlar
31 Ocak 2021 - 15:27

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde su kesintisi sürüyor. MASKİ'ye ait Akpınar ve Ilıca Tesislerinde bölgedeki mahalleleri besleyen ana elektrik hattında yaşanan arıza nedeniyle ilçenin büyük bir bölümünde su kesintisi yaşanıyor. Manisa'da vatandaşlar evlerinden getirdikleri bidonlarla çeşmelerden su doldurarak evlerine su taşımaya başladı. Kısıtlama gününde su sırasına giren vatandaşlar evlerine su taşıdı.

MASKİ AÇIKLAMADA BULUNMUŞTU

Öte yandan MASKİ'den sabah saatlerinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Şehzadeler ilçesinde yaşanan su kesintisi ile ilgili kamuoyuna bilgi verdi. 30 Ocak Cumartesi günü saat 14.00'da başlayan elektrik kesintisi nedeniyle Şehzadeler ilçesindeki mahalleleri besleyen depolara su veremediklerini belirten MASKİ yetkilileri, sorunun çözülmesi noktasında GDZ Elektrik Dağıtım AŞ’nin arıza ekiplerine ilk andan beri destek olduklarını söyledi. Su kesintisi yaşanmaması için hem arızanın çıktığı ilk anda hem de kullanımın azaldığı gece geç saatlerden bu yana diğer içme suyu kaynaklarından depolara su verdiklerini vurgulayan MASKİ yetkilileri, su seviyelerinin iyice azaldığını ve özellikle üst kotlarda su kesintilerinin bu nedenle başladığını belirttiler. GDZ Elektirik A.Ş’nin Akpınar ve Ilıca'daki Tesislerimiz ile  Hacıhaliller, Hamzabeyli, Aşağı ve Yukarıçobanisa, Sancaklıiğdecik ile Karaoğlanlı Mahallelerini besleyen  ana hattında yaşanan elektrik arızasının büyük olmasından kaynaklı Şehzadeler ilçesinin doğu kanadındaki mahalleler ile ilçe merkezinde su kesintisi yaşandığını belirten MASKİ yetkilileri, durumu yakından takip ettiklerini ve destek verdiklerini ifade ettiler.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum