Okullarda ilk gün heyecanı

Manisa’da 2021-2022 yeni eğitim öğretim yılı ilk ders ziliyle resmen başladı. Manisa il genelinde resmi özel 1128 okulda 249 bin 700 öğrenci, 18 bin 485 öğretmen ile eğitim öğretime merhaba dedi. Binlerce öğrenci koronavirüs tedbirleri kapsamında 1,5 yıllık aranın ardından yüz yüze eğitime başlamanın mutluluğunu yaşadı. Öğrenciler okullara maske ile gelirken, veliler ise okul bahçesine alınmadı. Öğrenciler sabahın erken saatlerinde okulların yolunu tuttu, ilk ders zili ile çok özledikleri sınıflarına geri döndü. Ayrı kaldıkları arkadaşları ve öğretmenleriyle buluştu. Oyunlar oynadı. Öğrenciler haftada 5 gün yüz yüze eğitim görecek.  Manisa’da İlköğretim Haftası 7 Eylül 2021 Salı günü kutlanacak.  İlk olarak saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Milli Egemenlik Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenlenecek. Ardından saat 09.30’da Gazi İlkokulu’nda Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici’nin katılımıyla tören düzenlenecek. 

Okullarda ilk gün heyecanı
06 Eylül 2021 - 15:15
Okula yeniden döndükleri için mutlu olduklarını söyleyen öğrenciler, “Koronavirüs okula gelemiyorduk. Arkadaşlarımızdan, öğretmenlerimizden uzak kalmıştık. Uzaktan eğitim ile bu süreci götürmeye çalışıyorduk ama yeterli değildi. Yüz yüze eğitime yeniden başladığımız için çok mutluyuz. Okullarımızın artık kapanmasını istemiyoruz. Biz okulumuzu seviyoruz” dediler.  

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, yeni eğitim öğretim yılıyla ilgili bir mesaj yayımladı. Mesajında öğrencilere, öğretmenlere ve velilere seslendi. Dikici, “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.2021-2022 eğitim-öğretim yılının başta öğrencilerimiz olmak üzere velilerimize, idarecilerimize, öğretmenlerimize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.  Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Eğitimdir ki bir milleti, ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder." Sözünde de ifade ettiği gibi ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak yegâne unsur eğitimdir. Bu sorumluluğumuzun bilinciyle çalışıyoruz. Hedefimiz; çocuklarımızın yetenek ve ilgilerinin dâhilinde zihinsel, sosyal gelişimlerine öncülük edip millî, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektir” diye konuştu. 


Yeni bir heyecan ve umutla yeni bir döneme başladıklarını söyleyen Dikici, “ Sizlerden beklentimiz; inanç ve gayret içinde derslerinize sımsıkı sarılmanız ve hayalini kurduğunuz hedefinize ulaşmak için gereken adımları atmanızdır. Geleceğimizin teminatı sizlersiniz.  Gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmeniz için kendinizi geliştirmeli, gerekli bilgi ve donanıma sahip olmalısınız. Sizlerin başarısı, hepimizin başarısıdır. Sizleri seviyor ve sizlere güveniyoruz” dedi. Öğretmenlerin ve öğrencilerin salgın döneminde uzaktan eğitime büyük katkı sunduğunu açıklayan Dikici, “En büyük yardımcımızın sizler olduğunu bilmenizi isterim. Salgın sürecinin en çok akılda kalan kısmı; teknolojinin yardımıyla, eğitimin uzaktan evde devam etmesi oldu. Bu zor günlerdeki gayretiniz ve çabalarınız için hepinize teşekkür ediyorum. Aynı inanç ve azimle bu dönemde de öğrencilerimizin yollarına ışık tutmaya, onlara rehber olmaya devam edeceğinize olan inancım tamdır. Öğrencilerimizle beraber başarıyla ve sağlıkla dolu bir eğitim-öğretim dönemi diliyorum” dedi. 

Velilere seslenen Dikici, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizler sizin bize emanet ettiğiniz evlatlarınızı kendi evlatlarımız bilerek; onların gelişimi için tüm imkânlarımızla elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret göstermekteyiz. İçinde bulunduğumuz süreçte, her şeyden önce onların sağlıklarını koruyarak eğitim öğretim için ne gerekiyorsa yapacağımızdan şüpheniz olmasın. Çocuklarımızı hep birlikte çalışarak, birbirimize güvenerek en iyi ve güzel şekilde yetiştirebiliriz. Öğrenci, öğretmen, okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim, öğrencilerimizin başarılarını artıracaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, 2021 - 2022 Eğitim Öğretim Yılının Şehzadeler Şehri Manisa'mız başta olmak üzere tüm ülkemize hayırlı olması temennisiyle "İlköğretim Haftası"nı kutluyor, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiamıza başarılı bir yıl diliyorum.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum