TOKİ'den indirim açıklaması

Toplu Konut İdaresi, borcunu erken ödeyenlere yüzde 22 indirim yapacak. 22 Mart Salı günü başlayıp, 19 Nisan Salı günü sona erecek kampanyadan Yunusemre Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen Akgedik Yunuskent’te 1. ve 2. etapta yaşayan 2 bin 600 hak sahibi de yararlanabilecek.

TOKİ'den indirim açıklaması
08 Mart 2022 - 14:18
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ), borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için her yıl yapılan indirim kampanyası bu yıl 22 Mart’ta başlayacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar 19 Nisan’a kadar başvuru yapabilecek. TOKİ, bu yıl borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 22 oranında indirip yapacak. Kampanyadan Yunusemre Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilen Akgedik Yunuskent’te 1 ve 2. etapta yaşayan 2 bin 600 hak sahibi de yararlanabilecek.
 
 
 
YÜZDE 22 İNDİRİM UYGULANACAK
 
 
 
Yüzde 22 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından yararlanabilecek. Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 22 Mart -19 Nisan 2022 tarihleri arasından ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.
 
 
 
İŞTE YARARLANMA ŞARTLARI
 
 
 
İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut, iş yeri ve arsa alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, taksit ve geriye dönük herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor. Kampanyadan TOKİ tarafından satışları 2020 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı sonu itibarıyla başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları yararlanabiliyor. Ayrıca kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan konut, iş yeri ve arsa alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacak. Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum