Reklam

MANİSALI KADIN GİRİŞİMCİ KORONAYI FIRSATA ÇEVİRDİ

Manisa'da koronavirüs salgınından etkilenmemek için evlerinde kalan vatandaşlar, balkonda bitki yetiştiriciliğine ilgiyi arttırdı. 17 yıl özel sektörde çalışan Banu Sönmez, evde kaldığı günlerde kurduğu işletmeyle kendi işinin sahibi oldu.

MANİSALI KADIN GİRİŞİMCİ KORONAYI FIRSATA ÇEVİRDİ
21 Mayıs 2020 - 16:24 - Güncelleme: 21 Mayıs 2020 - 16:26

HABER: DİYAR ASLAN

Tarımın başkenti Manisa'dan dünyanın pekçok ülkesine her yıl tonlarca ürün ihraç ediliyor. Bitki yetiştiriciliğine yabancı olmayan Manisalılar, toprağı balkonlara taşıdı. Korona günlerinde vaktinin büyük kısmını evlerinde geçiren vatandaşlar, balkonda çiçek yetiştirmeye ilgiyi arttırdı. Saksılara koyulan fesleğenden domatese onlarca çeşit bitki balkonları süslüyor.

 

ÜÇ KASA ÇİÇEKLE BAŞLADI

17 yıl özel sektörde çalışan Banu Sönmez, koronavirüs nedeniyle çiçek yetiştiriciliği yöneldiğini söyledi.

Sönmez, Yunusemre ilçesi Güzelyurt Mahallesi Manas Caddesi'nde açtığı Parla Botanik'te birbirinden farklı bitki türlerini müşterilerine sunuyor.

İşe nasıl giriştiğini anlatan Sönmez, "Yıllardır çalışmaya alışkın olunca, evde oturup haber izlemeyi, sadık sonucu bekler gibi sayıları beklemeyi tercih etmedim. Üç kasa çiçek alıp eşimin şarküterisinin önünde satmak ruhumun, zihnimi parlatır diye düşündüm. Çünkü bana göre insanı en rahatlatan şey doğa, çiçek, toprak, ağaç, orman, deniz, hayvanlar. Taktım maskemi, eldivenlerimi her gün işime gittim çiçek satmaya. Gün gün, kendi kendine, çok emek harcayıp, çok yorulup ama çok keyif alıp, anlamadığım bir şekilde büyüdü" şeklinde konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum