Reklam

MANİSA'DA MOTOKURYE OLMAK

Sayıları her geçen gün artan motokuryeler, trafikte adeta zamanla yarışıyor. Büyükşehirlerde olduğu gibi Manisa’da da trafikte zor anlar yaşayan motokuryeler, diğer araç sürücülerinin motosikletlilere karşı yeterince hassas olmadığını söylüyor.

MANİSA'DA MOTOKURYE OLMAK
02 Mart 2020 - 13:12

Evden sipariş alışkanlığı arttıkça motokuryelerin sayısı da gün geçtikçe artıyor. Türkiye'de kayıtlı motosikletli kurye sayısı 982 bine ulaştı. Motosiklet sayısının da hızla arttığı Manisa'da motokurye sayısı ciddi seviyelere ulaştı. Zamanla yarışan kuryeler, gün boyu trafikte sayısız tehlike atlatıyor. Kuryelerin talebi ise mesleklerinin tehlikeli iş sınıfına alınması.


Manisa’da motokurye olarak çalışmanın zorluklarını anlatan 21 yaşındaki Rıdvan Aydın, henüz küçük yaşlarda motokuryeliğe başladığını söylüyor. Motosiklet tutkusunun motokuryelikle birleştiğini ifade eden Aydın, yaşadıkları zorlukları şöyle anlattı:
“Diğer araç sürücüleri motosikletlileri trafikte yok sayıyor. Manisa’da motokurye olmak zor. Zamanla yarışıyorsunuz. Trafikte yol veren sürücü sayısı çok az. Siparişleri götürürken zamanla yarışıyoruz. Siparişler geç ulaşınca da müşteriler ‘Siparişim nerede kaldı’ diyerek bizi azarlıyor. Trafiği de tehlikeye atmadan siparişleri teslim etmek istiyoruz. Trafikteki sürücülerin motokuryelere karşı daha temkimli olmasını istiyoruz.”


Uzun yıllardır Manisa’da motokuryelik yapan 33 yaşındaki İsmail Yıldız da “Bundan 5 sene önce bir yerden bir yere daha az sürede gidip geliyorduk. Trafik sorunu pek fazla yoktu ve böyle sorunlarla gün içinde karşılaşmıyorduk. Manisa'da son zamanlarda araç sayısı çoğaldı ve trafik çok yoğunlaştı. Trafikte araç kullanan sürücüler bizleri gördüğünde biraz empati kursunlar. Biz de işimizi yapıp müşterileri siparişlerini vaktinde ulaştırmaya çalışıyoruz. Trafikte motokuryelere yol vermeleri yalnızca siparişleri yetiştirmemiz için değil belki de en önemlisi trafik güvenliği için önemli. Sürücülerin daha duyarlı olmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum