İNGİLTERE PRENSİNDEN ÖDÜL ALAN MANİSALI: HÜROL ÖZCAN

2016 yılında İngiltere’de hayatını kaybeden Manisalı Akademisyen Hürol Özcan’ın ismi İngiltere’de bir konferans salonuna verildi. 

İNGİLTERE PRENSİNDEN ÖDÜL ALAN MANİSALI: HÜROL ÖZCAN
13 Ağustos 2020 - 11:17

1965 yılında Manisa’da doğan Abdulkadir Hurol Özcan, Manisa Lisesi’nde okurken bursluluk ile Kaliforniya’ya giderek lise öğrenimini tamamladı. Daha sonra yurda dönerek İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İngilizce İşletme Bölümünü tamamladı. Öğretim görevlisi olduktan sonra da İngiltere’ye giderek Exeter Üniversitesi’nde, Türkiye’de başbakan yardımcılığı da yapan Mehmet Şimşek ile aynı sınıfta eğitim gördü.PRENS’TEN ÖDÜL ALDI


Başarıları çalışmalarıyla ekonomi çevrelerinin takdirini toplayan Özcan, 2016’da İngiltere York Dükü Prens Andrew’den genç girişimcilik kraliyet ödülü aldı.ÖZCAN’IN İSMİ ÖLÜMSÜZLEŞTİ

2016 yılında rahatsızlık geçiren Özcan, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Manisalı girişimcinin aort damarı yırtıldığı için hayatını kaybettiği açıklandı.

Özcan’ın ölümünün ardından büyük üzüntü yaşayan öğrencileri, ismini İngiltere’de bir konferans salonuna vererek ölümsüzleştirdi. Özcan’ın ismi Girişim Merkezi anlamına gelen ‘Hurol Ozcan Enterprise Center’ adıyla  bir salonda yaşatılıyor.


“MANİSALI ÖĞRENCİLERE YARDIM EDERDİ”

Hürol Özcan’ın Manisa’da yaşayan eğitimci kardeşi edebiyat öğretmeni Şevkiye Sibel Saydam, “Kardeşim Türkiye’den gelen herkese yardım ederdi. Türkiye’den İngiltere’ye gelen Manisalı gençlere yardımcı olurdu. Orada çok sevilen biriydi. Öğrencileri üniversitede merkeze ismini verdi. Manisa’ya bağlı, yardımsever, iyi bir insandı. Kardeşimi çok özlüyorum” dedi.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum