Reklam

TURGUTLUSPOR'U ŞAMPİYONLUĞA TAŞIYAN 3 ETKEN

TFF 3. Lig 2. Grup Play-Off birincisi olan Turgutluspor 2. Lig'e yükseldi.

TURGUTLUSPOR'U ŞAMPİYONLUĞA TAŞIYAN 3 ETKEN
27 Temmuz 2020 - 16:51 - Güncelleme: 27 Temmuz 2020 - 17:07

MANİSA kulübü Turgutluspor, TFF 3. Lig 2. Grup Play-Off birincisi oldu. 2. Lig'e yüksele yüksele kulüp büyük sevinç yaşadı.


Peki, kulübü şampiyonluğa taşıyan etkenler neler?

HOCA FAKTÖRÜ

Turgutluspor Teknik Direktörü Cüneyt Biçer, kaliteli sportif birikimliyle, disiplinli çalışmasıyla kulüp için büyük bir moral kaynağı. Teknik adam taktikleriyle oyuncuları maç boyu konsantre edecek değişikliklerde bulunuyor.
3 yıl önce de Altay'ı Play Off finaline taşıyan tecrübeli isim, Turgutluspor'un başarısında büyük pay sahibi.

TARAFTAR DESTEĞİ

Turgutluspor'u iyi günde kötü günde yalnız bırakmayan taraftarlar büyük alkışı hak ediyor. Deplasmanda dahi tribünleri dolduran taraftarlar her ne kadar koronavirüs pandemisi nedeniyle tribünlere gidemese de sosyal medya üzerinden takıma büyük destek sundular.

FUTBOLCULAR ARASI UYUM

Turgutluspor kaptanı Mithat Yaşar, takım içinde oyuncular arası koordinasyonu sağlıyor. Gol yedikleri anda bir takıma yaptıı çağrılar tribünlerden sıkça alkış alıyor. Futbolcular arası uyum Turgutluspor için olmazsa olmaz. Kulüp başarısında futbolcuların uyumu son derece önemli bir yer kaplıyor.

Turgutluspor'un başarısından başka faktörler etkili olsa da hoca faktörü, taraftar desteği, futbolcular arası uyum 3 önemli etken olarak karşımıza çıkıyor.

Kulübün 2. Lig'de de başarısını sürdürmesi hedefleniyor.

Manisa İlk Haber

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum