Reklam

MANİSA'DAN MACRON'A SERT TEPKİ

Manisa’da kahvehane işleten bir esnaf, İslam dininin son peygamberi Hazreti Muhammed'e hakaret eden, karikatürleri kamu binalarına yansıtan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a tepki gösterdi.

MANİSA'DAN MACRON'A SERT TEPKİ
29 Ekim 2020 - 16:34 - Güncelleme: 29 Ekim 2020 - 16:37

Manisa’nın Şehzadeler ilçesine bağlı Adnan Menderes Mahallesi’nde Erzurum Kıraathanesini işleten Çetin Akar,  yerlere Macron’un fotoğrafının bulunduğu afişlerin üzerine ‘Lanet üzerine olsun’ afişleri serdi. Çay içmeye gelen vatandaşlara afişlere basıp içeri girerek Macron’a tepki gösterdi.  


Macron’ın yaptığı saldırıları kınadığını açıklayan kahveci esnaflarından Çetin Akar, “Şimdi öncelikle şunu demek istiyorum. Ben bir Müslüman olarak tüm Dünya’ya burada sesleniyorum. Fransa’nın yapmış olduğu Cumhurbaşkanı Macron’un bizim Müslümanlara, camilerimize, ibadethanelerimize yapmış olduğu bu saldırıyı nefretle kınıyorum. Ben böyle bir şey hazırladım, Fransa halkı görsün kendi Cumhurbaşkanını. Ona göre kararını versin. Biz bunu kabullenemiyoruz çünkü biz elhamdülillah Müslümanız. Türkiye’de ve Dünya’da bunların ibadethaneleri var. Biz hiçbirine hiçbir şekilde nefret ve kinle bakmıyoruz. Din serbesttir ama Macron’un yaptıklarını biz Müslüman olarak kabullenemiyoruz. Tepkimizi de bu şekilde vermek istiyoruz. Bunu Macron bilsin, öğrensin. Geçmişini hiçbir zaman unutmasın” dedi.  

Kıraathaneye gelen müşterilerden Musa Keres yapılan bu saygısızlığa tepki olarak, “Macron’a lanet olsun. Bütün din peygamberlerine saygı göstersin. Öyle adi şeyleri yapmasınlar, Müslümanlara saygı göstersin” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum