Reklam

İLÇEDEKİ DEV KAVŞAK TRAFİĞE AÇILIYOR

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından ölümlü ve maddi hasarlı kazaların son bulması amacıyla hayata geçirilen Köprülü Kavşak ve Yol Uygulama Projesi Alaşehir etabında da sona yaklaşıldı. Kavşağın battı çıktı kısmında asfaltlama çalışmaları başladı. Asfalt çalışmalarının ardından kavşak projesinin battı çıktı kısmının trafiğe açılacağı ve Alaşehir halkının can kayıplarının yaşandığı o günleri geride bırakacağı belirtildi.

İLÇEDEKİ DEV KAVŞAK TRAFİĞE AÇILIYOR
10 Ekim 2018 - 21:37 - Güncelleme: 10 Ekim 2018 - 21:45

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Fevzi Demir ile birlikte Alaşehir Köprülü Kavşak Projesi’nde incelemelerde bulundu. Heyete Alaşehir Belediye Başkanı Ali Uçak da eşlik etti. Köprülü kavşak projesinin battı çıktı kısmındaki asfalt çalışmaları sırasında açıklamalarda bulunan heyet, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Alaşehir Belediyesi işbirliğinde ilçeye birçok proje ve yatırımın daha kazandırılacağı müjdesini verdi.

“Bitmez Diyenler, Gelip Görsünler”
Alaşehir Belediye Başkanı Ali Uçak, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve ekibinin destekleriyle ilçede önemli yatırımların hayata geçtiğini ve bundan sonra da projelerin devam edeceğini belirterek sözlerine başladı. Uçak, “Köprülü kavşak projemizin sonuna geldik. Bitmez yapamazlar diyenlerin burasını gelip görmesini istiyorum. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve ekibinin neleri başardığını herkesin görmesi lazım. Birkaç gün içerisinde asfalt çalışmaları bitecek. Sonrasında yol trafiğe açılacak. İşbirliği içerisinde ilçemize daha çok güzel işler yapılacak. Ölüm kavşağı artık bitti. Araçlar, buradan hızlı bir şekilde geçecek. Çok az bir işi kaldı, benim gözümde bitti sayılır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“Battı Çıktı Kısmı Kısa Sürede Trafiğe Açılacak”
Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Fevzi Demir de Alaşehir Köprülü Kavşak Projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Demir, “Alaşehir’deki köprülü kavşak çalışmamızın son aşamasındayız. Burada orta refüj çalışması yapıldı, yaya korkulukları yapıldı. Artık, asfalt aşamasına geldik. Finişher ve iş makinelerimiz hazır. Asfalt çalışması kısa süre içerisinde başlıyor. Önümüzdeki 10 günlük süre zarfında vatandaşlarımız için önem arz eden battı çıktı kısmını trafiğe açmış oluruz. Yan yolları da en kısa sürede bitirerek tamamlayacağız. İnşallah, vatandaşlarımız kazasız belasız burayı kullansınlar” diye konuştu.
“Alaşehir’in Güzelleşmesi ve Modernleşmesi İçin Çalışıyoruz”
Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu da, “Bugün heyetimizle birlikte, yapımı devam eden işlerle ilgili incelemelerde bulunduk. Alaşehir ilçemizin de güzelleşmesi ve daha modern hale gelmesi için nasıl katkıda bulunuruz, bunun çabası içerisindeyiz. İlçe belediye başkanımız Ali Uçak’la birlikte istişarelerle ilerliyoruz. Kavşak projesinde sona yaklaşıldı diyebiliriz. Bunun yanı sıra merkezde ve mahallelerde yatırımlarımız var. Alaşehirliler hiç merak etmesinler, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün oldukça Alaşehir en güzel hizmetleri görmeye devam edecekler. Bunun da bilinmesini istiyoruz” diye konuştu.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum