ALAŞEHİR'DE YERE SERİLİ DEV BAYRAK TEPKİ TOPLADI

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde Türk Bayrağı ile Atatürk posterlerinin yola serilmesi ve üzerinden araç geçmesiyle ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığı bildirildi. Alaşehir Belediye Başkanı konuyla ilgili açıklama yaparken, MHP’den sert tepki geldi.  

ALAŞEHİR'DE YERE SERİLİ DEV BAYRAK TEPKİ TOPLADI
Editör: Manisa Haber
28 Ekim 2020 - 01:24
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde Türk Bayrağı ile Atatürk posterlerinin yola serilmesi tepki çekti.  
Konuyla ilgili Manisa Valiliğinden şu açıklama yapıldı:  

Basın yayın organlarında yer alan Alaşehir İlçemizde şanlı Bayrağımızın ve Atatürk posterlerinin yere serildiği ve üzerinden araç geçtiğine dair görüntülerle ilgili olarak; olayın meydana gelmesinde ihmal ya da kusuru bulunanlarla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 
MHP’DEN AÇIKLAMA

 
MHP İl Başkanlığından yapılan açıklamada; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmirde Yunan bayrağının yere serilmesinden sonra söylediği “Bayrak bir milletin özgürlük alametidir, düşmanında olsa hürmet lazımdır.” sözleri bugün ne yazık ki kendi bayrağımız için bile CHP’li Alaşehir Belediyesi tarafından unutulmuş ve hiçe sayılmıştır.” denildi.  
 
Manisa’nın Alaşehir ilçesinde metrelerce uzunluktaki Türk bayrağı ve Atatürk posterleri ayakla basılan yere serildi, trafiğin olduğu noktada arabalar üzerinden geçti. Manisa Valiliği soruşturma başlatırken MHP Manisa İl Başkanlığından açıklama yapıldı:  
 
Açıklama şöyle:
Bayrak bir milletin özgürlük alametidir, düşmanında olsa hürmet lazımdır.” sözleri bugün ne yazık ki kendi bayrağımız için bile CHP’li Alaşehir Belediyesi tarafından unutulmuş ve hiçe sayılmıştır.
Rengini şehitlerimizin kanından alan Al Bayrağımızın yerlerde olması Türk Milletinin vicdanında derin bir yara açmıştır. Nimetle alay eden ekmeksizlere tavsiyemiz istiklalimizin sembolü bayrağımızın hak ettiği şekilde gönderde yer almasıdır. hdp ile yaptıkları ittifakı gizlemekte sakınca görmeyen CHP’nin belediyesinin yaptığı bu akla zarar hareket bizleri ne yazık ki şaşırtmamıştır. Milliyetçi Hareket Partisi, Türk Bayrağının ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin canı pahasına savunucusu ve teminatıdır. CHP Belediye Başkanı ve yönetimini bir kez daha uyarıyorum; bundan sonra yapacakları organizasyonlarda Türk Milletinin manevi değerleri ve Atatürk’e karşı her türlü saygısızlıkta karşılarında Milliyetçi-Ülkücü Hareketi ve Aziz Milletimizi bulacaklardır.  Konu ile alakalı takdir Yüce Türk Milletinindir.
 
ALAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA
Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu da geç saatlerde bir basın açıklaması yaptı. Öküzcüoğlu: “Vatan sevgimizi, bayrak aşkımızı kimse sorgulayamaz. Dev Türk bayrağını bayramda dalgalandırmayı amaçladık. Ne yazık ki yaklaşık bin metre olan ve makaraya sarılı olan bayrağımız ucu makaranın gövdesinde olan bayrağımızı kaldırıma sererek ucunu bulmaya onu göklerde dalgalandırmayı hedefledik. Ve bu görüntüler hiç istemediğimiz görüntüye sebep oldu. Ekiplerimiz derhal bayrağımızı topladı. Bayrağımız seriliyken arabalarıyla üzerinden geçmeye çalışan saygısız sürücülere buradan tekrar söylüyorum. Lütfen bayağımıza, cumhuriyetimize saygılı olun” dedi.      
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum