Muradiye OSB'de dev enerji hamlesi

2000’li yılların başında kurulmaya başlanmış Muradiye Organize Sanayi Bölgesi’nde, tüzel kişiliğini Mayıs 2020’de kazanmasının ardından, hızlı bir proje ve yatırım süreci başladı.

Muradiye OSB'de dev enerji hamlesi
01 Mart 2022 - 18:54
Bölgenin kronik sorunlarından olan enerji sorununda, Mart 2021’de Muradiye OSB Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık’ın EPDK nezdinde yaptığı görüşmeler neticesinde yatırım kararı alınmıştı. 
 
Barbaros Mahallesi’nden gelen eski ve yetersiz kalan 12 kilometrelik enerji hattına ilaveten, Kayapınar Mahallesi tarafında bulunan Morsan Trafo Merkezi’nden 8 Kilometrelik yeni bir hat çekilerek, geçtiğimiz hafta sonunda Bölgenin enerjisi desteklendi. 
 
Yeni hattın bölgeye kazanımlarından bahseden Muradiye OSB Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık, “Bölgemiz plansız sanayileşmenin sıkıntılarını hep çekti. EPDK’daki üst düzey yetkiliyle görüşmelerimde, bölgemizdeki enerji hattının yetersizliğini, Manisa gibi bir sanayi şehrine yakışmayan düzensiz elektriğin üretimi ne denli olumsuz etkilediğini bir sunumla izah ettik. Akabinde derhal harekete geçilerek ihalesi yapıldı ve geçtiğimiz hafta sonunda bölgemiz Morsan’dan gelen 8 kilometrelik yeni enerji hattına kavuştu.” dedi.
 
Bölgedeki trafo köşklerinde senelerden beri birikmiş olan toz ve rutubetten kaynaklı arızaların da giderilmeye başlandığı müjdesini veren Osman Kıvırcık, 2022 yılının Muradiye OSB için elektrik konusunda sorunların giderildiği, üretimde elektriğe bağlı kesintilerin minimize edildiği bir yıl olacağını söyledi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum