Reklam

Manisa'da karda mahsur kalan çobanlar kurtarıldı

Demirci'de Bin 500 rakımda karda mahsur kalan 300 koyun, Arama Kurtarma ekiplerinin 4 saat süren yoğun çabası sonucu kurtarıldılar.

Manisa'da karda mahsur kalan çobanlar kurtarıldı
16 Kasım 2018 - 17:49

Demirci'de kar yağışı sebebiyle dağda donmak üzere olan 300 koyun belediye arama kurtarma ekiplerinin yoğun gayreti ile bulundukları yerden alındı.

Demirci Belediyesine sabah saatlerinde İlçenin en rakımlı büyük yayla mevkiinde 300 küçükbaş hayvanın mahsur kaldığı ihbarı üzerine harekete geçen Arama Kurtarma ekipleri, bölgeye hareket ederek Akçakertik mevkiinden Büyük Yayla mevkiine kadar çıktı. Yolda hayvanlarının sahiplerinin araçlarını da kurtaran Arama Kurtarma ekipleri 1 saat içinde hayvanların olduğu bölgeye ulaştı.

Soğukta donmak üzere hayvanlar hızlıca bölgeye gelen kamyonlara alınmaya başlandı. Soğuktan zor durumda bazı hayvanlar ise kepçe ile kamyonlara yüklendi.

 Yeni doğmuş ve soğuktan titreyen küçük kuzular belediye ekiplerince battaniyeye sarılarak sıcak bir ortama alındılar.

Hayvanların sahibi olan Ethem Sayın yaptığı açıklamada " Kar yağışının yoğun olması ve soğuk olması sebebiyle dağda hayvanlarımızla mahsur kaldık. Hayvanlarımız soğuktan zor duruma düştü. Demirci Belediyesine bizi kurtarması için müracaatta bulunduk. Kurtarma ekipleri gelerek kepçelerle, araçlara bizi bulunduğumuz yerden kurtardılar. Demirci Belediyesi ekiplerine çok teşekkür ediyorum "dedi.

Çoban Bilal Varol " Dağda 300 koyunumuz var. Yaz mevsiminden bu yana dağda duruyorduk. Köyümüze dönmek için dün gece hazırlık yapmıştık. Fakat sabah uyandığımızda her yer bembeyazdı. Hayvanlarımızın soğuktan donmak üzereydi. Demirci Belediyesi ekiplerine haber verdik ve bizi kurtardılar" dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum