DİJİTAL LİDERLİK MANİSA'DA ANLATILDI

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası düzenlediği etkinliklerle üyelerine hizmet etmeye devam ediyor. Odanın Ekim ayı etkinlik programı çerçevesinde işletmeler için büyük önem taşıyan bir konu daha masaya yatırıldı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, düzenlemiş olduğu etkinlikte CDO (Chief Digital Officer) Türkiye İcra Kurulu Başkanı Dijital Stratejist Bülent Kutlu’yu, Manisa iş dünyasının üst düzey yöneticileriyle buluşturdu. Manisa Ticaret Ve Sanayi Odası’nda gerçekleşen toplantıda CDO (Chief Digital

DİJİTAL LİDERLİK MANİSA'DA ANLATILDI
25 Ekim 2018 - 10:18 - Güncelleme: 25 Ekim 2018 - 10:25

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Arkın Şıktaşlı, Sezen Şenay, Manisa Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr.Hüseyin Aktaş ve Manisa iş dünyasının üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda sanayi 4.0’da dijital liderlik konusu ele alındı.
VİZYON 100 EGE PLATFORMU KURULUYOR


Toplantının açılışında konuşan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, ‘İş dünyasının dijital dönüşümü ıskalama şansının olmadığını düşünüyoruz. Manisa sanayisi ile tarımı ile sanayi 4.0 fırsatını kaçırmamalı. Bu konuda oda olarak üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz. Tarım da, sanayi de bir dijital oluşum sağlamalıyız. Dünya 4.0’dan 5.0’a doğru yol alırken, biz bu değişimin içinde yer almamız gerekiyor. Bugün bizlerle beraber olacak olan çok değerli konuğumuz CDO (Chief Digital Officer) Turkey İcra Kurulu Başkanı Bülent Kutlu, dijital liderlik konusunda değerli fikirlerini paylaşacak. Oda olarak sanayi 4.0’ı oldukça önemsediğimizi bir kez daha ifade ediyor, toplantımıza katılım sağlayan konuklarımıza teşekkür ediyorum’ dedi.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, Vizyon 100 Ege Platformunun kurulmasında oda olarak öncülük yapacaklarını açıkladı. Bu projeyi çok önemsediklerini de dile getiren Başkan Yılmaz, Vizyon 100 Platform Koordinatörü Berkay Güner’in katkılarıyla, Ege Bölgesi’nde öncü şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin yer alacağı Vizyon 100 Ege Platformu’nu hayata geçireceklerini söyledi.
CDO (Chief Digital Officer) Turkey İcra Kurulu Başkanı Bülent Kutlu, yaptığı sunumda dijital dönüşümün teknoloji yardımıyla iş dönüşümü olduğunu , bunun da dijital liderle gerçekleşeceğini söyledi. Bülent Kutlu, dijital liderlerin mutlaka bilişim uzmanı olmasının gerekmediğini işaret ettiği ve  yaklaşık 2 saat süren sunumun son bölümünde katılımcılardan gelen soruları cevaplandırdı.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum