​​​​​​​Şehzadeler Belediyesi araç filosunu güçlendirdi

Şehzadeler Belediyesi’nin toplam 4 Milyon 487 Bin TL maliyetle araç filosuna kattığı 5 yeni araç törenle tanıtıldı.  Artan ihtiyaçlara bağlı olarak araç filosunu yıldan yıla güçlendirdiklerini kaydeden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  2022 yılında da yeni araçlar alacaklarını duyurdu. Yeni hizmet araçlarının hayırlı olmasını dileyen Başkan Çelik,  binlik imar planı uygulamasıyla birlikte Şehzadeler Belediyesi’ne yeni bir kalıcı şantiye yapacaklarını söyledi. 

​​​​​​​Şehzadeler Belediyesi araç filosunu güçlendirdi
25 Kasım 2021 - 13:43

Şehzadeler Belediyesi araç filosunu aldığı 5 yeni araç ile güçlendirdi.  4 Milyon 487 Bin TL maliyetle alınan araçlar belediye şantiyesinde düzenlenen törenle tanıtıldı.  Törende AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Mehmet Emin Çipiloğlu, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten, belediye meclis üyeleri ve belediye başkan yardımcıları da hazır bulundu. Saygı duruşunda bulunulup İstikalal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  araç filosuna dahil edilen yeni araçların hayırlı olmasını diledi. Başkan Çelik şöyle konuştu; “Şehzadeler Belediyesi olarak hemşehrilerimizin refah ve mutluluğu için çalışıyor,  onlara hizmet ve yatırımların en güzelini sunmak için çaba ve gayret sarf ediyoruz.  Hemşehrilerimize daha kaliteli hizmet sunabilmek için belediyemizin araç filosunu bugün aldığımız yeni 5 aracımız ile daha da güçlendiriyor ve bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Belediyemizin kurulmuş olduğu 2014 yılında,  Valiliğimiz Devir Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu kararına istinaden,  belediyemize 129 adet muhtelif araç devri yapılmış,  daha sonra bu araçlardan 30 araç hurdaya ayrılmıştır. Devri yapılan araçlardan 30 aracın ise hurda olduğu tespit edilmiş, bu araçlar hurda işlemleri yapılarak MKE’ye teslim edilmiştir. Yine Devir Tasfiye Komisyonu’ndan gelen ve ekonomik ömrünü doldurduğu için kullanılmayan 13 aracımızın ise encümen kararı ile satış işlemine başlanmıştır.  Belediyemiz kurulduktan sonra 67 mahallemizde yaşayan hemşehrilerimize eşit, kaliteli ve sürdürülebilir hizmet ulaştırabilmek için her yıl araç filomuza yeni araçlar ilave ettik.  2014 ‘te 12 araç alımı, 2015 yılında 49 araç alımı gerçekleştirdik. 2016 yılında 4, 2017 yılında 11 araç alımı yaptık. 2018 yılında 4, 2019 yılında 2 araç ve 4 adet motosiklet alımı gerçekleştirdik. 2021 yılında ise filomuza 6 araç daha ekledik. Buna ilave olarak, Çevre ve Şehircilik bakanlığından 1 adet ford kargo çöp kamyonu hibe aldık. Bugüne ulaştığımızda araç filomuz 174 araca ulaşmış oldu.”   

“RABBİM KAZASIZ BELASIZ HİZMET ETMEYİ NASİP ETSİN” 

Manisa’nın yükselen yıldızı Şehzadelerin her geçen gün biraz daha büyüyüp, geliştiğine;  buna bağlı olarak da vatandaşlara kaliteli ve sürdürülebilir hizmet sunabilmek için yeni araçlara ihtiyaç duyulduğuna değinen Başkan Çelik şöyle devam etti; Aldığımız yeni 5 aracımız ile araç filomuzu daha da güçlendiriyoruz. 1 adet Ford kargo kamyon, 1 adet BMC tuğra kamyon, 1 adet Komatsu greyder iş makinası ve 2 adet Isuzu NPR 10 çöp kamyonunu filomuza katıyoruz.  Bu 5 yeni aracımızın toplam maliyeti 4 milyon 487 bin TL’dir. Şehzadeler halkının hizmetine sunulacak bu araçlarımız şehrimize, hemşehrilerimize hayırlı olsun. Rabbim kazasız belasız hizmet etmeyi, hemşehrilerimizin refah ve mutluluğu için çalışmayı nasip etsin.” 

YENİ BİR ŞANTİYE YAPILACAK 

2022 yılında da ihtiyaçlara göre yeni araçlar alacaklarını kaydeden Başkan Çelik  “Binlik imar planı uygulaması ile birlikte kalıcı olan şantiyemizin de temelini atarak  yeni şantiye binamızın yapımına başlamış olacağız” dedi.  Başkan Çelik şöyle devam etti; “Kalıcı şantiye bizim bir eksiğimiz.  Şimdiki şantiyemizde geçici olarak duruyoruz.  Buraya bir kaymakamlık binası ve bir kütüphane yapılacak.  Şantiye için yer problemimiz vardı. Tespit ettiğimiz yerler merkeze uzak kalıyor ve bu da iş makinalarının her gün gidip gelmesinde bir risk oluşturuyordu.  5 binlik imar planlarında Manisa Büyükşehir Belediyemiz ile de görüşerek yeni şantiye yerimizi belirledik.  Binlik uygulama planlarının tamamlanması ile birlikte kalıcı ve daha modern bir şantiyenin yapımına başlayacağız” Başkan Çelik’in konuşmasının ardından yeni araçlar için dua edildi. Araçların ilk test sürüşünü ise direksiyona geçen Başkan Çelik yaptı. 


 

MANİSA’NIN YÜKSELEN YILDIZI ŞEHZADELERİMİZ HER GEÇEN GÜN BİRAZ DAHA BÜYÜYOR, GELİŞİYOR VE GÜZELLEŞİYOR. BUNA BAĞLI OLARAK DA ARTAN NÜFUSUMUZA HİZMET SUNABİLMEK İÇİN YENİ ARAÇLARA İHTİYAÇ DUYULUYOR. 


 

 

ŞEHZADELER BELEDİYESİ OLARAK HEMŞEHRİLERİMİZİN REFAH VE MUTLULUĞU İÇİN ÇALIŞIYOR,  ONLARA HİZMET VE YATIRIMLARIN EN GÜZELİNİ SUNMAK İÇİN ÇABA VE GAYRET SARFEDİYORUZ.  HEMŞEHRİLERİMİZE DAHA KALİTELİ HİZMET SUNABİLMEK İÇİN BELEDİYEMİZİN ARAÇ FİLOSUNU BUGÜN ALDIĞIMIZ YENİ 5 ARACIMIZ İLE DAHA DA GÜÇLENDİRİYOR VE BUNUN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ. 

 

BELEDİYEMİZİN KURULMUŞ OLDUĞU 2014 YILINDA,  VALİLİĞİMİZ DEVİR TASFİYE VE PAYLAŞTIRMA KOMİSYONU KARARINA İSTİNADEN,  BELEDİYEMİZE 129 ADET MUHTELİF ARAÇ DEVRİ YAPILMIŞ,  DAHA SONRA BU ARAÇLARDAN 30 ARAÇ HURDAYA AYRLMIŞTIR. 


DEVRİ YAPILAN ARAÇLARDAN 30 ARACIN İSE HURDA OLDUĞU TESPİT EDİLMİŞ, BU ARAÇLAR HURDA İŞLEMLERİ YAPILARAK MKE’YE TESLİM EDİLMİŞTİR.

 

YİNE DEVİR TASFİYE KOMİSYONU’NDAN GELEN VE EKONOMİK ÖMRÜNÜ DOLDURDUĞU İÇİN KULLANILMAYAN 13 ARACIMIZIN İSE ENCÜMEN KARARI İLE SATIŞ İŞLEMİNE BAŞLANMIŞTIR.

 

BELEDİYEMİZ KURULDUKTAN SONRA 67 MAHALLEMİZDE YAŞAYAN HEMŞEHRİLERİMİZE EŞİT, KALİTELİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR HİZMET ULAŞTIRABİLMEK İÇİN HER YIL ARAÇ FİLOMUZA YENİ ARAÇLAR İLAVE ETTİK.  


2014 ‘TE 12 ARAÇ ALIMI  

2015 YILINDA 49 ARAÇ ALIMI GERÇEKLEŞTİRDİK. 

2016 YILINDA 4, 

2017 YILINDA 11 ARAÇ ALIMI YAPTIK.

 2018 YILINDA 4, 

2019 YILINDA 2 ARAÇ VE 4 ADET MOTOSİKLET ALIMI GERÇEKLEŞTİRDİK. 

2021 YILINDA İSE FİLOMUZA 6 ARAÇ DAHA EKLEDİK. 

BUNA İLAVE OLARAK, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINDAN 1 ADET FORD KARGO ÇÖP KAMYONU HİBE ALDIK. 

 

BUGÜNE ULAŞTIĞIMIZDA ARAÇ FİLOMUZ 174 ARACA  ULAŞMIŞ OLDU.  

 

MANİSA’NIN YÜKSELEN YILDIZI ŞEHZADELERİMİZ HER GEÇEN GÜN BİRAZ DAHA BÜYÜYOR, GELİŞİYOR VE GÜZELLEŞİYOR. BUNA BAĞLI OLARAK DA ARTAN NÜFUSUMUZA HİZMET SUNABİLMEK İÇİN YENİ ARAÇLARA İHTİYAÇ DUYULUYOR. 
 

BUGÜN ALDIĞIMIZ YENİ 5 ARACIMIZ İLE ARAÇ FİLOMUZU DAHA DA GÜÇLENDİRİYORUZ. 

1 ADET FORD KARGO KAMYON,

1 ADET BMC TUĞRA KAMYON,  

1 ADET KOMATSU GREYDER İŞ MAKİNASI ve 

2 ADET ISUZU NPR 10 ÇÖP KAMYONUNU FİLOMUZA KATIYORUZ. 

 

BU 5 YENİ ARACIMIZIN TOPLAM MALİYETİ 4 MİLYON 487 BİN 337 LİRA 62 KURUŞTUR. 

 

ŞEHZADELER HALKININ HİZMETİNE SUNULACAK BU ARAÇLARIMIZ ŞEHRİMİZE, HEMŞEHRİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN. RABBİM KAZASIZ BELASIZ HİZMET ETMEYİ, HEMŞEHRİLERİMİZİN REFAH VE MUTLULUĞU İÇİN ÇALIŞMAYI NASİP ETSİN. 


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum