Reklam

ÖZGÜR ÖZEL SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, düzenlediği basın toplantısında adli yıl açılış törenine katılabilmesi için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'ndan koronavirüs testi istendiğini söyleyerek tepki gösterdi.

ÖZGÜR ÖZEL SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU
02 Eylül 2020 - 12:28

CHP Grup Başkanvekili Manisa Miletvekili Özgür Özel'in açıklamaları sosyal medyada gündem oldu.

Özel, düzenlediği basın toplantısında adli yıl açılış törenine katılabilmesi için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'ndan koronavirüs testi istendiğini söyledi. 

Özgür Özel, CHP Genel Merkezi'ne Saray'dan gönderilen bir belgeyi paylaştı.

Belgede,"Adli Yıl açılış töreni için sayın genelbaşkanın bugün herhangi bir test merkezinde koronavirüs testi yaptırarak, bugün 22.00'a kadar 0505 ...... numaralı Whatsaap hattına iletilmesi istenmektedir" ifadeleri yer aldığı görülüyor. 

Uygulamaya tepki gösteren Özel," Değerli vatandaşlar, bu cumhurbaşkanının katıldığı programların sağlık standardıdır. Beyefendi bir programa katılıyorsa 22.00'ye kadar test sonucunu bildir ki, beyefendiye virüs bulaştırıp bulaştırmayacağını bilelim. Test yaptırma kriterleri belli. Nedir o kriterler? Vakayla temas, yurtdışından gelmiş olmak. Bazen insanların boğazı bile ağrısa test yaptıramıyor. Geçen hafta önce bir sayın milletvekilinin ayda 7 defa test yaptırdığı ortaya çıktı ona da itiraz ettik. Saray'da görev yapan personel günaşırı test yaptırıyor. Vatandaş test yaptıramazken günaşırı test nedir? Bir de şu hadsizliğe bak. Anamuhalefet partisinin genel başkanına "testini yaptır, yolla", diyor. Böyle bir hadsizlik var mı? Uyarıyoruz, AKP ve onu yöneten küstah akıl CHP'ye bir daha böyle bir davetiye yollamayacaksınız! Ya davetiye yollamayın ya da böyle bir rezilliği yapmayın. Bunu reddediyoruz ve çiğniyoruz" diyerek Saray'dan gönderilen kağıdı yırttı.

Özel, sosyal medya hesabından da şu açıklamayı yaptı:

"Ana muhalefet partisinin genel başkanına "testini yaptır yolla" diyorlar. Böyle bir hadsizlik var mı? Bir daha böyle bir hadsizlik yapmayacaksınız! Bu saygısızlığı yok hükmünde kabul ediyoruz, bu terbiyesizliği reddediyoruz!!!"

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum