MANİSA'YA YENİ MEYDAN

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Çeşnigir Cami etrafında yapılacak kamulaştırma için Şehzadeler Belediyesi’ne 12 milyon TL destek vereceklerini açıkladı ve yapılacak çalışma sonrasında bölgeye yepyeni bir meydan kazandırılacağını duyurdu. 

MANİSA'YA YENİ MEYDAN
08 Haziran 2020 - 18:17

Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Manisa’ya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Şehzadelere müjde üstüne müjde verdi. İlk olarak Şehzadelere yapılacak olan kentsel dönüşüm için start verdiklerini duyuran Bakan Kurum,  ilçeye bir de yepyeni bir meydan kazandıracak çalışmanın müjdesini verdi. Bakan Kurum şöyle konuştu; “ Çeşnigir Cami etrafında değerlerimize yakışmayan binalar var. Belediyemizin yaptığı çalışma neticesinde gördük ki bu binalar riskli. Belediyemize bu binaları kamulaştırması için 6 milyon TL hibe, 6 milyon TL de kredi olmak üzere 12 milyon TL’lik destek vereceğiz.  Bu binaların kamulaştırmalarını yaparak burayı bir meydan haline getireceğiz” 

Bakan Kurum,  ayrıca tarihi Kurşunlu Han’ın etrafında tarihi yapının sülietine zarar veren riskli yapıların da kaldırılması için çalışma başlattıklarını açıkladı.  Bakan Kurum “ Bu riskli yapıların da kaldırılması sürecini belediyemiz ile birlikte yürüterek orada da tarihi kültürü ön plana çıkaracak bir dönüşüm sürecini de tamamlayacağız” şeklinde konuştu. 

 

 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum