Manisa'da Kızılay-MAT işbirliği

Türk Kızılay Manisa Şubesi ile Manisa Telsiz Radyo Amatörleri ve Arama Kurtarma Derneği (Manisa MAT)  afet döneminde olduğu gibi Sosyal Vefa grubu kapsamında tam kapanmada döneminde de ihtiyaç sahipleri için birlikte çalışıyor. Manisa MAT kendi araç, gönüllü ordusu ve Genç Kızılay ekibiyle birlikte gıda çeklerini ve gıda kolilerini vatandaşların evlerine giderek teslim ediyor. 

Manisa'da Kızılay-MAT işbirliği
06 Mayıs 2021 - 17:11

Türk Kızılayı Manisa Şubesi Genel Hizmet Yöneticisi İbrahim Zavlak, “Türk Kızılay olarak bu tam kapanma döneminde tüm vatandaşlarımıza gıda çeki, gıda kolisi, konserve yemeklerimizi dağıtıyoruz. Tabi bizler bu dağıtımlarımız yaparken her zaman gönüllülerimizden destek alıyoruz. MAT bize araçları ile birlikte destek olacaklarını söylediler. Zaten günlük hali hazırda 250 kişilik yemek yapmaktayız. MAT ekibin destekleriyle bu hazırlamış olduğumuz gıda çekleri ve gıda kolilerini vatandaşlarımızın evlerine giderek teslim ediyoruz” ifadelerini kullandı.


Manisa MAT Başkanı Bahattin Özer ise,  “Kızılay’ın bize vermiş odluğu listelere göre dağıtımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu yaşamış olduğumuz şuan ki durum afettir.  İllaki deprem olduğunda görev alacağız gibi bir durum yoktur. Biz Manisa Radyo Ve Telsiz Amatörleri Derneği olarak bu afette de kamu kurum ve kuruluşlarına hizmet etmeye devam ediyoruz. Burada 25 kişilik bir ekipleyiz. Dönüşümlü olarak çalışıyoruz. Saat 5’den sonra dağıtım olursa 38 kişi ile göreve hazırız” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları