Reklam

MANİSA BİR ACAYİP 'KORONA TESTİ' OLAYI

Manisa'da koronavirüs testi pozitif olduğu söylenen kişiye, bir yanlışlık yaşandığı belirtilerek ertesi gün test sonucunun negatif olduğu söylendi.

MANİSA BİR ACAYİP 'KORONA TESTİ' OLAYI
19 Eylül 2020 - 09:58

Manisa'da yaşayan B.Y.(47) isimli kadın hayatının belki de en ilginç olaylarından birini yaşadı. Şehzadeler ilçesinde yaşayan B.Y.'nin iki çocuğu koronavirüse yakalandığı için test olmak istedi. Aynı zamanda kronik rahatsızlığı da bulunan kadın test yapıldıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından SMS ile bilgilendirildi. Bakanlıktan gönderilen mesajda, "15.9.2020 tarihli test sonucu POZİTİFtir. Ekiplerimiz gelene kadar acil sağlık durumu dışında lütfen evden çıkmayınız" denildi. Ancak ertesi günü aile aranarak, bir yanlışlık olduğu, sonucunun negatif olduğu söylendi.

Yaşadığı şaşkınlık sonrası sevinçten ağladığını söyleyen B.Y., "Böyle bir şey yaşamak çok farkı bir durum. Sevinçten ağladım. İki kızım 1 hafta önce iş yerinde koronavirüse yakalanmıştı. Bana da sonucumun pozitif olduğu ve ilaç verilerek evde tedavi olacağım söylendi. Bir gün sonra da yanlışlık olduğu aslında negatif olduğumu söylediler. Çok şaşırdım. İlginç bir durum" dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum