"HİZMET VAR, TAKİP YOK"

Manisa'da Şehzadeler Belediyesi tarafından hayata geçirilen Türkiye’de ilk olan güneş enerjili geri dönüşüm kutusu projesi büyük ilgi görmüştü.

"HİZMET VAR, TAKİP YOK"
28 Temmuz 2020 - 09:49 - Güncelleme: 06 Ağustos 2020 - 16:34

Zafer Kalkına Ajansı desteği ile 2 yıl önce alınan 7 adet güneş enerjili akıllı atık toplama kutusu vatandaşlara geri dönüşümü teşvik etmek amacı ile atılan geri dönüştürülebilir madde karşılığında vatandaşlara bir kalem hediye ediyordu. Ancak elektronik cihazlarda uzun zamandır bu işlem yapılmıyor.


Şehrin merkezi noktalarına bırakılan güneş enerjili akıllı atık toplama kutuları neredeyse işlevini yitirme noktasına geldi.


Vatandaşlar, "Önceleri pet şişe ile kalem alınıyordu. Şimdi ise cihazlar ya kapalı ya da sık sık hata veriyor. Gerçekten güzel bir proje fakat yapılan hizmetin sürekli kontrol edilmesi gerekiyor. Hata varsa giderilmesi gerekli. Yoksa bu sadece tanıtım için kullanılır ve gider. Hizmet var, takip yok" yorumunda bulundular.

ŞEHRİN 7 NOKTASINDA BULUNUYOR

Güneş enerjili akıllı atık toplama kutuları, Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde 7 noktada bulunuyor. Toplama kutuları Sultan Parkı, Tarzan Meydanı, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, Alaybey Camii yanı, Şemsiyeli Sokak, Zafer Ünal Parkı ve Ertuğrul Dayıoğlu parkında bulunuyor.

Manisa İlk Haber

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum