2 GÜNLE EMEKLİLİĞİ KAÇIRDI

30 yıldır tamircilik yapan Ömür Yurdagelen, 2 günlük farkla emekli olamadı. İtirazda bulunan Yurdagelen'e olumsuz cevap geldi.

2 GÜNLE EMEKLİLİĞİ KAÇIRDI
Editör: Manisa Haber
11 Kasım 2020 - 13:33 - Güncelleme: 13 Kasım 2020 - 11:48

Ömür Yurdagelen yaklaşık 30 yıldır Manisa'da tamircilik yapıyor. Oldukça ağır bir işi olan Yurdagelen, geçtiğimiz aylarda günlerinin dolduğunu düşünerek emeklilik başvurusunda bulundu. Ancak gelen cevapla yıkıldı. 
İlk işe giriş tarihi 25 Kasım 1989 olan Yurdagelen'in emekli olması için 23 Kasım girişli olması gerektiği belirtildi. Ömür Usta'nın bu durumda 1 yıl sonra emekli olabileceği iletildi.


25 Kasım 1989 tarihinin Cumartesi gününe denk geldiğini ve o tarihte nasıl işe giriş başlangıcı yapıldığını anlayamadığını dile getiren Ömür Yurdagelen, "Aylardır uğraşıyorum ancak bir türlü sorunu çözemedik. Ve ben böylece 1 yıl kaybetmiş oldum. Emekli olmak için 1 yıl daha bekleyeceğim. Çok ağır şartlarda 30 yıldır emek sarf ediyordum, çalışıyordum. Emekli olacağım hayaliyle işleri oğluma bıraktım. Eğer bir kaç ay farkla bu gerçekleşmiş olsaydı önemsemezdim. Ama sadece 2 günlük farkla emekli olamamak beni çok üzdü" diye konuştu.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum