Bugun...


Manisa’da Deprem

Manisa’da Deprem
+ -

Gölmarmara Kaymakamı olan Zeyit Şener tarafından yapılan açıklamada deprem merkezi Saruhanlı ilçesi olup şiddeti 5.1 olarak tespit edildi. Deprem sonrasında 30 kerpiç evde hasar aldı. Saat 18.53’te başlayan deprem şiddeti ilk tespitlerde de 5.1 olarak hesaplandı. Depremin merkezi Saruhanlı ilçesi olsa da etkisini daha çok Gölmarmara ilçesinde gösterdi ve Tinyeli Mahallesi içerisinde olan 30 tane kerpiçten yapılma evin hasar almasına neden oldu.

15 tanesi zaten boştu

Hasar alan 30 tane ev incelendiği zaman 15 tanesinin daha öncesinden terk edilmiş olduğu diğer 15 evin ise içerisinde çoğunlukla yalnız ve yaşlı kişilerin kaldığı belirlendi. Hasar oluşan evlerde kalanlar için hemen çadır desteği sunan Kaymakam herhangi bir yaralanın olmadığını açıkladı. Şimdilik de vatandaşlar korkmaları nedeniyle eve giremiyorlar.

Mahsuller zarar gördü

Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz ise yaptığı açıklamada : “ Öğle saatlerinde olan sağanak yağmur olması nedeniyle bazı yerler su altında kaldı. Su altında kalan yerlerde mahsuller zarar gördü. Ondan sonrasında da deprem gelmesi ile olaylar bu kadar kötü noktaya geldi. Hemen vatandaşlarımıza yardımcı olmaya başladık.  Onlarla birlikteyiz ve ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.” bunlar yer aldı.

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI