MokokoyapicamseniMokokoyapicamseni MANİSA CBÜ'DEN KAPALI YÖNTEMLE TEDAVİ - Manisa ili ve ilçelerini kapsayan haber sitesi
Bugun...


MANİSA CBÜ'DEN KAPALI YÖNTEMLE TEDAVİ
Göğüs ve karın boşluğunu ayıran diafragma kasının gelişim bozukluğuna bağlı gelişen Diafragma Hernisi (Diyafram Fıtığı), Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniğinde sadece kamera için açılan bir delikten yapılmaya başlandı.

MANİSA CBÜ'DEN KAPALI YÖNTEMLE TEDAVİ
+ -

Manisa CBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniğinden Dr. Öğr. Üyesi Halil İbrahim Tanrıverdi konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “Diafragma Hernisi (Diyafram Fıtığı),  ameliyatla düzeltilebilen bir hastalıktır. Çocuklarda solunum yolu enfeksiyonlarından, ağır solunum yetmezliklerine kadar değişebilen tablolara yol açan bu hastalık, Türkiye’de genellikle göğüs ya da karın boşluğu açılarak ameliyatla tedavi edilmektedir. Kapalı (endoskopik cerrahi) yoldan yapılan ameliyatlar, Türkiye’de çok az klinikte yapılabilmektedir. Kliniğimizde bu hastalar sadece kamera için açılan bir delikten yapılmaya başlandı. 14 yaşındaki Tuğba Tan isimli hastamız, yıllardır çektiği sıkıntıdan, göğüs duvarında açılan yarım santimetrelik delikten yapılan bir ameliyatla tedavi edildi. Bugüne kadar 5 hastamızı bu yolla sağlığına kavuşturma başarısına ulaşan kliniğimizde ben, Prof. Dr. Abdülkadir Genç ve Prof. Dr. Ömer Yılmaz tarafından yapılan bu operasyonlarla, hastalarımız operasyondan hemen sonra ayağa kalkabilmekte ve 24–48 saat içinde evine gidebilmektedir. Bu ameliyatlar, Türkiye’de çok az klinik tarafından yapılabilmektedir ve en çok yapılan kliniklerden biri de Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniğidir” dedi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI