Bugun...


GIDA ÜRETİM VE SATIŞ YERLERİNE RAMAZAN DENETİMİ
Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 5996 sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu” kapsamında, vatandaşların güvenilir gıdaya ulaşmalarını sağlamak amacıyla süt ve süt ürünleri, ekmek ve ekmek çeşitleri, et ve et ürünleri, unlu mamuller, satış ve toplu tüketim yerleri gibi üreten, işleyen ve satışını yapan gıda işletmelerine olan denetimlerini arttırdı.

GIDA ÜRETİM VE SATIŞ YERLERİNE RAMAZAN DENETİMİ
+ -

Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü , yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi halk sağlığı için denetimleri arttırdı. Denetimlere Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk de katıldı.
İşletmelerin uyması gereken asgari teknik ve hijyenik koşullar, personel hijyenine ait gereklilikler, etiketleme yönetmeliği kapsamında etiket bilgilerinin uygunluğu ve doğruluğu, ürünlerin saklama ve servis koşullarının kontrolleri yapıldı.
Denetim esnasında kanun ve ilgili yönetmelikler ile belirlenmiş olan kurallara uymayan işletmelere, ihlal edilen kuralların türüne göre, düzeltilmesi için ek süre, faaliyetten men, ürünlerin toplatılması, idari para cezası uygulandı.
Müdürlükten yapılan çıklamada; “Vatandaşlarımız herhangi bir olumsuzlukla karşılaştıklarında İl-İlçe Müdürlüklerimize bizzat başvurarak veya Alo174 Gıda Hattı’nı arayarak şikâyetlerini bildirebilirler. 24 saat boyunca vatandaşlarımıza hizmet vermek için bu hattımız açık bulunmaktadır. Bu vesile ile vatandaşlarımıza hayırlı ramazanlar diliyor, Ramazan Bayramlarını en kalbi duygularımızla kutluyoruz” ifadelerine yer verildi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI