Bugun...


Araç sahipleri dikkat! Aracınız çalınabilir
Araçlarda anahtar sorunu otomobil sahiplerinin kabusu olmaya devam ediyor. Anahtar yenileme işlemlerinin ardından araçların çalınma ihtimali de artıyor. Peki güvenli anahtar yenileme işlemi nasıl yapılır?

Araç sahipleri dikkat! Aracınız çalınabilir
+ -

Araçlar, gündelik yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Günümüzde araç sahibi olmak pek çok kolaylığı beraberinde getiriyor. Seyahatte özgür olma, hızlı ulaşım gibi faktörler araç sahiplerinin gündelik işlerini kolaylaştırıyor.

SÜRÜCÜLER DİKKAT!

Son yıllarda araçların güvenlik sorunu çokça tartışılır hale geldi. Özellikle oto anahtarı değişimimden sonra bazı araçların çalındığı görülüyor. Çok sayıda ikinci el araç anahtarının kopyalandığı biliniyor. Mercedes anahtarlarda ise de anahtar kopyalamalarında artış gözlendi. Otomobil uzmanları bu konuda sürücülere uyarılarda bulunuyor.

ANAHTARINIZI YENİLEYİN UYARISI

İkinci el araç alanların araç anahtarınızı yenilemesi gerekiyor. Eğer anahtarınızı yenileyip, eski anahtar girişinizi sildirip yeni anahtar yaptırmamanı, oto hırsızlığına davetiye çıkartabilir. Örneğin Mercedes anahtarı serviste 2 bin 500 TL’ye yenilenirken, bazı anahtar yenileme işletmelerinde 400 TL gibi düşük ücretlerle yapılabilmektedir. Bu durum çalınma riskini arttırıyor.

İmmobilizer anahtar kullanmak da araç güvenliğini arttırıyor. Yeni model arabalarda yer alan bu sistem aracının korunmasını arttırıyor. Eğer önlem almazsanız aracınızın çalınma riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI